نتایج جستجو برای عبارت :

اصطلاحات معماری سنتی ایرانی

در یادگیری زبان انگلیسی یا سایر زبان‌ها، بارها و بارها به اثبات رسیده شده است که زمانی که آن را به صورت کاربردی بیاموزید و دائم مورد استفاده قرار دهید، نتیجه‌ی بهتری در برخواهد داشت. همانطور که در مطالب گذشته به آن اشاره شد؛ یادگیری اصطلاحات خاص در زبان انگلیسی می‌تواند کمک زیادی به روند یادگیری زبان کرده و آن را لذت‌بخش‌تر و ساده‌تر کند. یکی از اصطلاحات رایجی که هر فردی به آن نیاز پیدا خواهد کرد، اصطلاحات مسافرت به انگلیسی است. در این م
سلام بر دوستان عزیز .قصد اطاله کلام ندارم و فقط میخواهم به سمع و نظر شما اربابان معرفت برسانم که اینجانب در حال گرد آوری اصطلاحات انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی فلسفه غرب هستم . حدود 15هزاز اصطلاح گردآوری نموده ام و با انتشارات مرکز جهت چاپ هماهنگی به عمل آمده .

از شما دوستان و اربابان معرفت که دوست دارند این کتاب سریعتر جامع طبع بپوشد خواهشمند است که اگر علاقه من هستند در این راستا کمک نمایند و به گرد آوری اصطلاحات همت گمارند حتی یک ا
سلام بر دوستان عزیز .قصد اطاله کلام ندارم و فقط میخواهم به سمع و نظر شما اربابان معرفت برسانم که اینجانب در حال گرد آوری اصطلاحات انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی فلسفه غرب هستم . حدود 15هزاز اصطلاح گردآوری نموده ام و با انتشارات مرکز جهت چاپ هماهنگی به عمل آمده .

از شما دوستان و اربابان معرفت که دوست دارند این کتاب سریعتر جامع طبع بپوشد خواهشمند است که اگر علاقه من هستند در این راستا کمک نمایند و به گرد آوری اصطلاحات همت گمارند حتی یک ا
اصطلاحات بورس

پکیج آموزشی کامل درباره بازار بورس

دانلود پکیج

معرفی ۲۰ مورد از ‍پرکاربردترین اصطلاحات و مفاهیم بورسwww.emofid.com › آموزش › درباره بورس › بازار سرمایه۹ بهمن ۱۳۹۷ - آشنایی با اصطلاحات و مفاهیم پرکاربرد بورس یکی از ضروری‌ترین مواردی است که هر سرمایه‌گذاری باید انجام دهد. اینکه صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی چه ...
اصطلاحات رایج بورسی - بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاهbashgah.com › blog › اصطلاحات-رایج-بورسی۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - نم
اصطلاحات اساسی در دنیای تایپوگرافی را بیاموزید. در این مقاله ، اموزش کامل تایپوگرافی و چند اصطلاح سوء استفاده را توضیح خواهیم داد ، روی ارقام و نمادها لمس می کنیم و برخی از اصطلاحات ضروری برای تایپ را توضیح می دهیم.
در دنیای تایپوگرافی و طراحی ، اصطلاحات بی شماری وجود دارد که برای شناختن طراحان مبتدی ضروری است. برخی از این اصطلاحات به طور گسترده گیج و سوءاستفاده می شوند. در این راهنمای نهایی برای تایپوگرافی پایه ، من اصطلاحات اساسی را که با

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
فعالیت در بورس نیز مانند هر کسب و کار دیگری، یک سری اصطلاحات تخصصی دارد و بدون­ شک اشنا نبودن فعالان بازار سرمایه با اصطلاحات بورسی بازار، برای آنان پیامد مناسبی نخواهد داشت؛ به مانند سوار کاری که با زین اسب و افسار آن آشنا نباشد.

EPS چیست؟
EPS یکی از کاربردی ترین اصطلاحات بورسی در بین سرمایه گذاران تازه کار و حرفه ای است. هرجا که وضعیت سهام یک شرکت از طرف سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد به شکل مستقیم یا غیر مست

آموزش سئوبهترین مرجع برای آموزش سئو سایت چیست؟سئو مفهومی گسترده و البته پیچیده است. برای سئو سایت شما باید تکنیک ها و مفاهیم بسیاری را یاد بگیرید. سایت های آموزشی و مراجع معتبر به شما کمک میکنند تا دانش خود را این حوزه افزایش داده و تکنیک های مختلفی را فرا بگیرید. ولی اگر عبارت “آموزش سئو سایت” را در گوگل جستجو کنید با انبوهی از مقالات و منابع مختلف مواجه خواهید شد که در برخی موارد در تناقض با یکدیگر هستند.
تنوع منابع آموزشی و تفاوت گفته
تکنیک طراحی سایت intrinsicهر صنعت یا زمینه تخصصی اصطلاحات و عبارات مخصوص به خود را دارد که تعریف آنها برای افرادی که در آن حوزه فعال هستند مشخص و قابل درک است. ولی همین مفهوم ممکن است برای کسانی که دانش تخصصی در این حوزه ندارند دشوار یا نامفهوم باشد. طراحی سایت نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله تلاش می کنیم مفهوم جدید Intrinsic Web Design یا “طراحی سایت ذاتی” که در طراحی سایت رایج شده است را به شما معرفی کنیم.اصطلاحات جدیدی که در زمینه طراحی سایت
رایج ترین اصطلاحات انگلیسی در مکالمات روزمره
Home boy & Home girlبچه محل.Are U happy or married؟ مجردی یا متاهل.I must talk so my selfتعریف از خود نباشه.I wasn't born yesterdayموهامو توآسیاب سفید نکردم.She doesn't lift a fingerدست به سیاه و سفید نمیزنه
اومد حرف بزنه راه رفت
ادامه مطلب
Imag sensor OV  (1/2.7) Inch
چه معنایی دارد؟
قصد ما در این کانال ارائه توضیحات ساده می باشد و اتفاقا بعضی از اصطلاحات  تخصصی ظاهرا پیچیده که اهمیت بالایی هم دارند، با توضیحات ساده قابل تبیین هستند.
Image sensor
یا حسگر تصویر قطعه بسیار مهمی از دوربین هست که تصویر را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند که برند حسگر و قطرش به اینچ مهم بوده و در قسمت مشخصات درج می شود.
مثلا در خط اول متن، حسگر تصویر برند او وی یا OmniVision
 و اندازه آن یک تقسیم بر دو ممیز هفت اینچ می باشد.
دنیای پیچیده بازرگانی نیاز به آشنایی با اصطلاحات تجارت دارد. برخی از این اصطلاحات، پایه ای هستند و لازم است کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند، حتما آنها را بدانند. برخی از این اصطلاحات، در حوزه تجارت بین الملل کاربرد دارد و گروهی دیگر فقط مورد استفاده از زبان تجاری کشور خاصی است. برای آشنایی با اصطلاحات تجارت، می توانید متن زیر را دنبال کنید.
گواهی مبدا:
یکی از اسناد تجاری که کشور صادر کننده کالا آن را صادر می کند. این سند تایید می کند که
ده واژه ژاپنی در کاراته که هرکسی درک نمیکند!
درست مانند زبان پزشکی که لاتین است، و ریاضیات که  اعداد است، کاراته ژاپنی است. متأسفانه بسیاری از افراد کلمات ژاپنی در کاراته را اشتباه متوجه شده اند …در صورتی که اگر اصطلاحات کاراته درک نشود نمیتوان بطور مطلوب  یادبگیریم و اموزش ببینیم . امید است اصطلاحات زیر در درک بهتر کاراته کمک کند .
ادامه مطلب
لغات و اصطلاحات ضروری زبان ژاپنی Vocabulearn Japanese
لغات و اصطلاحات ضروری زبان ژاپنی مجموعه Vocabulearn Japanese متن + صوت کاربردی ترین لغات و اصطلاحات زبان ژاپنی با ترجمه و تلفظ انگلیسی در قالب سه فایل پی دی اف (لغات طبقه بندی شده در سه سطح) و 9 ساعت فایل های صوتی mp3 مناسب برای یادگیری تلفظ و افزایش دامنه لغات حجم فایل ...
دریافت فایل
در نوشته وکیل پایه یک غرب در بیان اصطلاحات کیفری قصد داریم تا به بیان برخی از اصطلاحات بپردازیم. در نظر داشته باشید که برای تنظیم هر گونه سند و یا نامه قضایی مانند دادخواست ، شکایت نامه و یا مواردی از این دست ، بهتر است از وکلای باسابقه مشورت بگیرید و از نظرات آنان بهره مند شوید. در مواردی که برای شما سوال و یا سوالاتی مطرح شده باشد این امکان از سوی آسایش گستران فراهم شده است تا با شماره تلفن های موجود بر روی و بسایت تماس بگیرید تا با مشاورین ب
خرداد و تیر امسال توی یه دفتر اظهارنامۀ مالیاتی می‌زدم. یکی از مؤدی‌هام یه خانمی بود که مغازه‌اش رو اجاره داده بود و می‌خواست اظهارنامۀ مالیات بر درآمد اجاره بزنه. مثل همه یه سری سؤال ازش کردم که ببینم چه معافیت‌هایی می‌گیره یا نمی‌گیره و یکی از سؤال‌هام هم این بود که خدا نکرده بیماری خاصی نداره و هزینۀ درمانی نمی‌ده؟ گفت چرا برای کنسر سینه کلی خرج کرده و بعدش من یه سری توضیح دیگه دادم و سؤال و جواب‌ها ادامه داشت تا اظهارنامه‌اش تموم
قدم اول در آموزش گیتار همراه با اصطلاحات
اول نیاز دارید که مشخص کنید چه نوع دستورالعمل هایی مناسب سبک یادگیری شما هستند.
آیا دنبال فردی هستید که به صورت جلسات خصوصی آموزش بدهد یا که میخواهید به صورت انفرادی با آموزش آنلاین یادبگیرید؟
فندر پلی(Fender Play) یک
استراتژی ساده ی منحصر به فرد را پیشنهاد میکند که انگیزه ی مبتدی ها را
حفظ میکند و آنها را مشتاق نگه میدارد و با نکات و فن هایی تکمیل میگردد،
مباحث آموزشی و توصیه های خرید وسایل همگی توسط است
اینکو ترمز کلمه‌ای که از ترکیب سه کلمه انگلیسی «International Commercial Terms» به معنی اصطلاحات بین‌المللی بازرگانی شده‌است. هدف از اینکوترمز ارائه مجموعه‌ ای از مقررات بین‌المللی برای تفسیر متداول‌ترین اصطلاحات مورد استفاده در تجارت خارجی است؛ به این ترتیب از تکثر تفسیر این اصطلاحات در کشورهای مختلف پرهیز می‌شود یا حداقل تا میزان زیادی کاهش می‌یابد.
ادامه مطلب
اصطلاحات رایج بازرگانی خارجی

در این مجموعه کامل در 19 صفحه تمامی اصطلاحات مهم بازرگانی (صادرات ، واردات ، ترخیص کاری ، اینکوترمز و ) را جمع اوری نموده ایم تا شمادر تجارت خود موفق بوده و علاوه بر آن 2 سری لغات تخصصی این حرفه را برای برقراری رابطه با تاجران آورده ایم تا در کار بازرگانی خود مانند یک حرفه ای تجارت نمایید

دسته بندی

برخی از اصطلاحات رایج بورسی
نماد: نمایانگر مخفف نام و صنعت یک موسسه مالی است که سهام آن در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس ایران منتشر شده است. علت این کار سهولت در بیان نام این موسسات می باشد. این مخفف در بین همه ی فعالان یکسان بوده و یک استاندارد واحد برای آن نظر گرفته می شود که عموما حرف اول نماد معرف صنعت و حروف بعدی مخففی از نام شرکت است؛ مثلا بجای شرکت خودروسازی سایپا، خساپا و به جای شرکت خودروسازی ایران خودرو دیزل، خاور می گویند.
ادامه م
این مقاله در حال بروز رسانی می باشد. در این مقاله سعی شده است که مفاهیم تخصصی و اصطلاحات مورد استفاده در دنیای وب سایت و دهکده جهانی وب به همراه توضیح آنها برای شما عزیزان لیست کنیم.در ابتدا عرض می کنیم که به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی و به روز شدن تکنولوژی، اطلاعات این مقاله همواره در حال آپدیت و به روز شدن می باشد و اصطلاحات جدید به مقاله اضافه خواهد شد،بسیاری از وبمستران و کسانی که به طراحی ، راه اندازی ، برنامه نویسی ، سئو و بهینه ساز
در مطلب وکیل پایه یک مرد در تشریح مفاهیم کیفری قصد داریم تا به بیان برخی از اصطلاحات و مفاهیم حقوقی و کیفری بپردازیم و این مفاهیم را به زبانی ساده و قابل فهم برای شما عزیزان بیان کنیم. از همین رو ما در این مطلب اقدام به توضیح این قبیل اصطلاحات نموده ایم تا میزان اطلاعات شما را در این زمینه افزایش دهیم. در نظر داشته باشید که برخی کلمات مانند قتل عمد که در برخی مقالات و یا مطالب مطرح می گردد شامل تعاریفی می باشد که نیاز است تا به طور کامل به معنا
بسم اللله الرحمن الرحیم 
از آنجا که یکی از علوم مهم و تاثیرگذار در فهم متون دینی و کشف معارف اسلام ناب، علم لغت شناسی است ،
واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت ابالفضل علیه السلام  در نظر  دارد سلسله کارگاههای لغت شناسی را در قالبی جذاب و با رویکرد پژوهشی با عنوان کارگاه مکالمه عربی تقدیم حضور طلاب عزیز مدرسه نماید.
بدون شک یکی از دانشهای لازم برای اجتهاد و تحقیق و پژوهش در علوم اسلامی و معارف دین دانش لغت شناسی است. 
در این کارگاه طلاب مشتاق زبان
سلام خدمت همه کاربران بزرگوار
با شناخت نسبی که دارم اکثر کاربران این وبلاگ انسان های عاقلی هستند ولی شاید چند نفر محدودی باشند که با وجود این که متشخص هستن اشتباهی رو انجام بدهند.
به خاطر همین دوست داشتم موضوعی رو مطرح کنم که اگه حتی عده ی اندکی این اشتباه رو انجام میدن دیگه تکرار نکنند، البته اینکه کسی یه اشتباهی رو انجام داده دلیل بر این نیست متشخص نیست ولی بهتره اشتباهات مون رو اصلاح کنیم، پیشاپیش ممنونم از وقتی ‌که برای خوندن این مطلب
بسم اللله الرحمن الرحیم 
از آنجا که یکی از علوم مهم و تاثیرگذار در فهم متون دینی و کشف معارف اسلام ناب، علم لغت شناسی است ،
واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت ابالفضل علیه السلام  در نظر  دارد سلسله کارگاههای لغت شناسی را با هدف احیاء علم لغت در حوزه و رونق بخشی به پژوهشهای لغوی در قرآن در قالبی جذاب و با رویکرد پژوهشی با عنوان کارگاه مکالمه عربی تقدیم حضور طلاب عزیز مدرسه نماید.
بدون شک یکی از دانشهای لازم برای اجتهاد و تحقیق و پژوهش در علوم اسل
مزایا و فواید فراوان خانه هوشمند سبب شده است که افراد زیادی به فکر هوشمند سازی ساختمان یا محل کار خود بیفتند. اما واضح است که این فناوری مانند هر تکنولوژی نوظهوری دیگر دارای واژگان و اصطلاحات تخصصی است که نام آن‌ها و کاربردشان برای افراد غیرمتخصص ناآشنا بوده و سبب سردرگرمی آن‌ها می‌شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با مهمترین اصطلاحات و واژه‌های تخصصی خانه هوشمند نظیر گجت‌ها، دوایس‌ها، پروتکل و امثال آن آشنا شوید.
ادامه مطل
اصطلاحات و تعاریف:
در این استاندارد اصطلاحات با تعاریف زیر بکار برده میشود. برای احتراز از تکرار، اصطلاحات به ترتیب حروف
الفبایی و نه بر طبق نوع تجهیزاتی که در آنها بکار رفته ذکرشده اند.
آسانسور :
دستگاهی است دائمی که برای جابجایی اشخاص یا کالا، بینطبقات ساختمان بوده و در طبقات مشخصی عمل می نماید.
دارایکابینی است که ساختار، ابعاد و تجهیزات آن به اشخاص به سهولت اجازه استفاده می دهد ومیان ریل های منصوب عمودی با حداکثر
انحراف 15 درجه حرکت می کن
مبلمان اداری پیشرفته، تعریف و اصطلاحات

در سالهای اخیر شرکتهای مبلمان اداری و دکوراسیون اداری زیادی شروع بکار کرده اند که بعضی از آنها موفق بوده وتوانسته اند مانند آدینا بخشی از مشتریان را به خود اختصاص داده و برند خود را در خاطره ها ثبت کنند و متاسفانه  بعضی نیز بدلیل شرایط رکود و دلایل دیگر از صحنه رقابت حذف شده اند . امروز ما در بخش تحریریه مبلمان اداری آدینا میخواهیم در مورد شعارهایی که این شرکتها برای خود انتخاب کرده و یکی از آنها بعن
مبلمان اداری پیشرفته، تعریف و اصطلاحات

در سالهای اخیر شرکتهای مبلمان اداری و دکوراسیون اداری زیادی شروع بکار کرده اند که بعضی از آنها موفق بوده وتوانسته اند مانند آدینا بخشی از مشتریان را به خود اختصاص داده و برند خود را در خاطره ها ثبت کنند و متاسفانه  بعضی نیز بدلیل شرایط رکود و دلایل دیگر از صحنه رقابت حذف شده اند . امروز ما در بخش تحریریه مبلمان اداری آدینا میخواهیم در مورد شعارهایی که این شرکتها برای خود انتخاب کرده و یکی از آنها بعن
«دکتر داتیس» اثر حامد اسماعیلیون.
این کتاب از زبان دندانپزشک تازه‌کاری روایت میشه که برای کار و افتتاح مطب به یکی از شهر‌های کوچک اطراف تهران یعنی ساسنگ میره. دندانپزشکی که در ابتدای کار با فضای شهر و مردمش کاملا بیگانه‌ست و به مرور زمان خیلی بیش از حد تصوراتش درگیر اون شهر و مسائلش میشه. دکتر حامد اسماعیلیون، نویسنده‌ی کتاب، دندانپزشکه و کتاب پر از اصطلاحات تخصصی دندانپزشکی و شرح و توصیف بیماری‌هاست. برای من، خوندن اصطلاحات تخصصی رشته
سلام دوستان
برنامه اندرویدی کتابچه اصطلاحات زبان انگلیسی
آپدیت شد

اضافه شدن مجموعه کتاب های American English File
اضافه شدن مجموعه مجلات 
National_Geographic

اضافه شدن داستان های جدید با فایل صوتی

اضافه شدن اصطلاحات جدید انگلیسی با معنی فارسی و مثال

اضافه شدن بخش بازی های آموزشی

رفع اشکالات و باگ ها

بهبود گرافیک برنامه

دانلود مستقیم از کافه بازار
یکی از اصطلاحات عجیب اختراعی در وب دانگهی بود. مقاله ای درباره اش خوندم و ایده رو پسندیدم اما توضیح نداده بودند که دانگهی از کجا آمده؟ آگهی که معلوم است. 

آیا خلاصه دانلود+آگهی است؟
یا خلاصه دان+آگهی است؟
با توجه به اینکه داستانی کوتاه را توصیه کرده احتمالا همان دان+آگهی باشد. یا شاید بدان و آگاه باش منظورش بوده.
به هر حال ما که نویسده و ایده پردازش نیستیم
اما من چطوری به آدرس بالا رسیدم؟
داشتم دانبال موضوعی میگشتم و آدرس بالبت رو دیدم که به ا
اصطلاحات و جملات عاشقانه انگلیسی

oh darlingاوه؛ عزیزم
There is a dearیه عزیزی داریم اینجا (نزدیک به قربونت برم خودمون)
I’d die for youبمیرم برات
I cherish youتو را گرامی میدارم
I want a lifetime with youمیخوام کل زندگی رو با تو باشم
I adore youعشق میورزم بهت/ میپرستمت
I am better because of youچون تو با منی من بهتر ام
I need you by my sideمن تو رو کنار خودم نیاز دارم
ادامه مطلب
اصطلاحات و جملات عاشقانه انگلیسی

oh darlingاوه؛ عزیزم
There is a dearیه عزیزی داریم اینجا (نزدیک به قربونت برم خودمون)
I’d die for youبمیرم برات
I cherish youتو را گرامی میدارم
I want a lifetime with youمیخوام کل زندگی رو با تو باشم
I adore youعشق میورزم بهت/ میپرستمت
I am better because of youچون تو با منی من بهتر ام
I need you by my sideمن تو رو کنار خودم نیاز دارم
ادامه مطلب
اکسپلویت " Exploit " :
زمانی که یه هکر با بررسی و آنالیز قربانی یک باگ پیدا میکنه اسکریپت یا برنامه ای برای آن مینویسه تا نفوذ به هدف آسان تر شده و بصورت خودکار کارهای نفوذگر انجام بشه. به این برنامه ها اکسپلویت میگن. 
برخی دوستان ارسال تروجان به قربانی رو هم اکسپلویت میدونن.

Cr: Amir_Killer

Channel: The_Amir_Killer
علم اقتصاد با وجود تمام بزرگی و گستردگی خود و علیرغم آنچه به نظر می‌رسد علمی ساده است. بازار سرمایه (بازار مالی) مانند بازار پول، بازار بورس، بازار طلا و مسکن، بورس کالا و بورس اوراق بهادار از جمله اصطلاحات رایج در این عرصه هستند. شاید گستردگی همین اصطلاحات در اقتصاد باشد که آنرا پیچیده و سخت جلوه می‌دهد.
همه ما افرادی را می‌شناسیم یا زندگینامه افرادی شنیده یا دیده‌ایم که موفقیت‌های بزرگی در هر یک از بازارهای بزرگ اقتصادی کسب کرده‌
علم اقتصاد با وجود تمام بزرگی و گستردگی خود و علیرغم آنچه به نظر می‌رسد علمی ساده است. بازار سرمایه (بازار مالی) مانند بازار پول، بازار بورس، بازار طلا و مسکن، بورس کالا و بورس اوراق بهادار از جمله اصطلاحات رایج در این عرصه هستند. شاید گستردگی همین اصطلاحات در اقتصاد باشد که آنرا پیچیده و سخت جلوه می‌دهد.
همه ما افرادی را می‌شناسیم یا زندگینامه افرادی شنیده یا دیده‌ایم که موفقیت‌های بزرگی در هر یک از بازارهای بزرگ اقتصادی کسب کرده‌
مجموعه ضرب المثل های اصیل ایرانی فرمت فایل دانلودی: .pdfفرمت فایل اصلی: PDFتعداد صفحات: 29حجم فایل: 123قیمت: 5000 تومانبخشی از متن:منابع گرد آوری مطالب:۱- فرهنگ مسأله ها و اصطلاحات متداول در زبان فارسی- دکتر محمد عظیمی نشر قطره- چاپ سوم – ۱۳۸۲۲- بهترین ضرب المثلهای ایرانی- سهیلا سلحشور- انتشارات اروند۳- گلستان سعدی- دکتر محمد خزائلی- چابخانه علمی- چاپ هشتم ۱۳۶۸۴- اصطلاحات و عبارات عامیانه- کتابهای درسی دوره متوسطه-لطفا حق نشر را رعایت کنید.
پرداخت
من یه دفتر کوچیک دارم که لغات موزیکای جدید یا قدیمیم رو توش مینویسم
فک کنم سایز A5 باشه و خب ب نظر من چون تو کیف جا میشه مناسبه
وقتی لغات رو وارد میکنم دنبال اصطلاحات هم معنیش میگردم و کنار هم وارد میکنم
بی مقدمه شروع کردم به نوشتن و بی مقدمه هم تصمیم گرفتم
از این به بعد هر روز یه پست میذارم و یه آهنگ رو برای دانلود قرار میدم
و تکست و ترجمش و در صورت موجود بودن تفسیرشم میذارم
اگه تکست و ترجمه نبود سعی میکنم ترجمه کنم
اگه هم حسش نبود کلمات و اصطلا
 دوستان عزیز از این به بعد قرار بر این است که فلسفه ی غرب و اصطلاحات مهم و همراه با معرفی کتابات مهم را برای شما عزیزان در دستور کار خود قرار دهم. دوستان عزیز هر جلسه در مورد یک موضوعی مطلبی نگاشته خواهد شد و درموردش کتابی هم معرفی خواهد شد امید است که شما هم با مطالعه این برنامه را همراهی کنید 
به زودی...
اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی

1.Bring somebody back to knee's
کسی را شکست دادن
2.Welcome backرسیدن بخیر
3.Cash down
فقط نقد

4.I'm made that way
همین جوری بار اومدم

5.Keep one's ear to the ground
گوش به زنگ بودن
6.Jump the gun
زودتر از وقت شروع کردن / قبل از موعد کاری را انجام دادن / عجله کردن

7.It’s rotten to the core
آب از سرچشمه گل آلود است
8.Keep someone posted
در جریان گذاشتن
ادامه مطلب

تاریخچه کارخانه قند.............................................................................................5مقدمه ........................................................................................................7مراحل تولید قند.................................................................................................... 11اصطلاحات صنایع قند..........................................................................................12دیفوزیون...............................................................................................................17روش تصفیه........................................................................................................22متداول ترین روش خطوط ت
این بار در مورد اصطلاح جالب use it or lose it صحبت می‌کنیم.
این اصطلاح، یک اصطلاح غیر رسمی در زبان انگلیسی است و به این معنی است که اگر از آموخته‌ها استفاده نشوند ممکن است به فراموشی سپرده شوند و همچنین فرصت‌ها اگر استفاده نشوند ممکن است از بین بروند!
مفهوم این اصطلاح دقیقا در مورد یادگیری خود زبان انگلیسی هم صادق است. تمام جملات، سختارها و کلماتی که از کلاس، کتاب، فیلم، آهنگ، سایتها و ... یاد می‌گیرید اگر استفاده نشوند از بین می‌روند!
طبق منحنی ف
زبان فارسی آنقدر پر واژه است که نتوانیم معنی همه آنها را به خاطر بسپاریم، بسیاری از اصطلاحات وجود دارند که در گذشته به کار می رفته اند و حالا کمتر استفاده می شوند و کمتر کسی معنای آنها را می داند. یا آنکه گاهی دنبال مترادف و متضادهای یک کلمه هستیم و در نهایت سراغ اینترنت می رویم ...
همه این کارها بدون هیچ زحمتی با نصب اپلیکیشن واژه یاب امکان پذیر است. اگر دانشجویید یا دانش آموز، محقق هستید یا نویسنده این برنامه کاربردی به کارتان خواهد آمد. در ا
موسیقی کلاسیک نوعی موسیقی است که در این دوره به وجود آمده است . در این دوره متفکران در پی پیدا کردن کمال در همه ی حوزه ها بودند و موسیقی بیش از هر رشته ی دیگری تلاش دارد تا مسیر تکامل خود را بپیماید. موسیقی کلاسیک تعریف های گوناگونی دارد . بعضی آنرا یک موسیقی جدی می نامند. گروهی آنرا یک موسیقی سطح بالا و متفکرانه می دانند که صرفا افراد تحصیل کرده به آن رغبت نشان می دهند و گروهی دیگر آنرا یک موسیقی هنری می دانند اما در حقیقت موسیقی کلاسیک یک موسی
برونشیت: تعریف اصطلاحات موردنیاز
نایژه: لوله های بزرگتر هوا در ریه که هوا را از نای داخل می کند.
مژک ها: پیش آمدگی های نازک و مو مانند که در خط نای و نایژه قرار می گیرد. این مژک ها به جلو و عقب موج می خورند و خلط ها را در گذرگاه هوا حمل می کنند.
آمفیزم: یک بیماری بسیار جدی و کشنده مربوط به ریه ها.
نای: لوله هوا که هوا را از پشت گلو گرفته و به سمت نایژه می آورد.
عوامل:
برونشیت مزمن با استشمام موادی که نای و نایژه را اذیت می کند ایجاد می شود. ازجمبه متداو
تلویزیون ال جی قابلیت های زیادی دارد که از جمله می توان به: TruMotion، Nano Cell، Super UHD، Simplink، Magic Remote و ThinQ اشاره کرد. اما آیا همه افراد کارکرد تمامی این اصطلاحات را می دانند. در این مقاله از وبلاگ خبری آموزشی فروشگاه اینترنتی میهن کالا قصد داریم به این گونه اصطلاحات بپردازیم تا خودتان یک استاد به تمام معنا در این زمینه شوید و به راهنمای دیگری نیاز نداشته باشید.
تکنولوژی نمایشگر و پنل
OLED چیست؟
OLED قابلیتی در تلویزیون های نسل جدید ال جی است که با استفاد
کتاب جوزم سرزمین ماندگار دارای هشت فصل به شرح ذیل می باشد:
فصل اول: وجه تسمیه جوزم 
فصل دوم: موقعیت جغرافیایی جوزم 
فصل سوم: جغرافیای طبیعی جوزم 
فصل چهارم: جغرافیای انسانی جوزم 
فصل پنجم: گردشگری طبیعی جوزم 
فصل ششم: گردشگری تاریخی و فرهنگی جوزم 
فصل هفتم: تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جوزم 
فصل هشتم: فرهنگ لغت و اصطلاحات جوزم 
فصل هشتم: فرهنگ لغت و اصطلاحات جوزم 
فصل هشتم: ضمایم 
فصل نهم:فرهنگ لغت، اصطلاحات و ضرب المثلهای جوزم 
درس اخلاقی ‌ای که در آخر کتاب اسدلله به پسر میده رو دوست داشتم. ولی خب کتاب فوق‌العاده مثبت هیجده (!) بود. طنز و اصطلاحات قشنگش برای بیان کلمات خجالت‌آور رو دوست داشتم، ولی اغراقش در روابط به نظر من خیلی زیاد بود D: یعنی همه انگار فقط اسمی زن و شوهر بودن. در پشت پرده همه با هم بودن. ولی خب کتاب طنز بود و عمداً خواسته بود اغراق کنه. 
با اینکه زیاد بود ولی خیلی سریع خونده میشه جاذبه‌ی بالایی داره. 
خوندینش؟ نظر شما چیه؟ 
افراز، تفکیک، تقسیم: حتما شما نیز با اصطلاحات حقوقی افراز، تفکیک و تقسیم رو به رو شده اید. این اصطلاحات شاید در یک نگاه سطحی هم معنا به نظر برسند. اما نگاه تیزبین حقوقدانان به سادگی از کنار تفاوت های موجود بین واژه ها و اصلاحات حقوقی نمی گذرد. اصطلاحات افراز تفکیک و تقسیم تفاوت های ریشه ای با یکدیگر دارند که لازم است به تفکیک به آنها پرداخته شود. البته گاهی به نادرست این واژه ها به جای یکدیگر به کار می روند که می تواند اثر حقوقی خود را بگذارد.
پ
امروز صبح ، یکی از بچه‌ها از فرهنگ اصطلاحات منطقه ای نوشته بود.
از اینکه لهجه ها و زبانها و اصطلاحات جمع آوری شده و کتب فراوانی نوشته شده شکی نیست. ولی خیلی از کتبی که در اختیار ماست اکثرا آموزشی هست و کسی آنرا می خواند که یا علاقه داشته باشد و یا بخواهد یاد بگیرد. اکثر کتب را دیدم که از دستور زبان هستند و حداکثر ضرب المثل را ارائه دادند.
کمتر کتابی هم هست که جملات ساده‌ای از روزمره را تألیف کرده و ترجمه‌ی فارسی آنرا نوشته است.
آفت امروزه اینس
قیاس چیست؟
استدلالی که در آن ذهن با استفاده از اصول و قضایایی کلی که درستی آنها معلوم است، به مطلوب خود منتقل میشود. (راه اساسی و عمده اندیشه)

اصطلاحات عمومی قیاس:
۱. صورت قیاس:
مقصود از صورت قیاس شکل و هیئت قرار گرفتن قضایا و نحوه ترکیب آنهاست!

۲. مقدمه:
آن قضیه ای است که صورت قیاس از آن ترکیب و تشکیل می‌شود. که به این قضایا «مواد قیاس» گفته می‌شود.

۳. مطلوب:
آن قضیه ای است که از قیاس لازم می‌آید. این قضیه آنگاه که در ذهن تشکیل مقدمات را آغاز
فلش کارت های ترکی استانبولی
فلش کارت های تصویری ترکی استانبولی با معنی فارسی - بیش از 2000 لغت، جمله و اصطلاحات ترکیه ای - آیا میدانستید قدرت حفظ کردن لغات یک زبان خارجی به همراه تصویر اون لغت، چند برابر بیشتر میشود؟ - شامل اصطلاحات و قواعد مهم و کاربردی زبان ترکی استانبولی ...
دریافت فایل
نرم افزار ترجمه چیست؟
نرم افزار ترجمه ماشینی به نرم افزار هایی گویند که با استفاده از موتور جستجوی هوشمند حافظه ترجمه خود قادرند متون شما را ترجمه کنند
برنامه های نرم افزاری ترجمه به گونه ای طراحی شده اند که مراحل ترجمه را سریعتر و کارآمدتر می کند. با استفاده از این نرم افزارها ، ترجمه ها قابل ذخیره و ویرایش هستند ، همچنین مدیریت اصطلاحات را بسیار ساده تر می کنند.
شما می توانید هنگام کار روی پروژه های خود ، اصطلاحات و کلمات  را به راحتی با ا
اهداف واهمیت تبلیغیکی از این اصطلاحات در دانش تبلیغات معاصر eyetrackingیا فرآیند ردیابی چشم است چشم انسان مهمترین عضو در شناخت ودرک پیامهاومفاهیم تبلیغاتی (محیطی-دیداری) است .وپیش از هر حس انسانی در تصمیم گیری وواکنش نسبت به عوامل ومحرک های بیرونی دخیل است وبه همین دلیل به داده های دریافتی از این عضو اعتماد بیشتری می شود از این رو محققان در جهت تعامل ودرک بهتر پیامها ومخاطبان تبلیغات بر روی رفتارهای این عضو حیاتی انسان متمرکز شده اند.ردیابی چش
در این مطلب میخواهیم یک سایت آموزش پوکر مطرح را به شما معرفی کنیم که بصورت مبتدی jا حرفه ای می توانید آموزش های پوکر را در آن بیاموزید. می توانید اصطلاحات بازی پوکر را در آن یاد بگیرید، بازی های IOS و اندروید پوکر دانلود کنید، آموزش های پوکر را بصورت تصویری مشاهده کنید، اخبار دنیای پوکر را دنبال کنید و...
ادامه مطلب
مجموعه رایگان آموزش زبان انگلیسی در سفر شامل 33 درس کاربردی و مفید در زمینه یادگیری کلمات، اصطلاحات و جملات ضروری زبان انگلیسی در موقعیت های مختلف سفر میشه. هر درس دارای یک موضوع متفاوت و همچنین یک گفتگوی صوتی به همراه متن و تمرین هست. درسهای جدید بصورت هفتگی در این قسمت بروز رسانی میشن.

اگر در بازار مسکن تاکنون فعالیتی داشته اید حتما با اصطلاحاتی که نشنیده اید روبرو شده اید. آشنایی با این اصطلاحات برای انجام معاملات ملکی و یا انجام ساخت وساز می تواند بسیار به شما کمک کند. لذا برای آشنایی با اصطلاحات رایج بازار مسکن مقاله زیر را مطالعه کنید.
اظهارنامه
زمانی که افراد تقاضایی قانونی دارند و برای پیکیری آن اقدام می کنند برای انجام روال قانونی تقاضای مورد نظر توسط قانون و ماموران آن، بایستی ابتدا تقاضای شخص به صورت مکتوب تنظی
در مقاله به اصطلاحات اولیه در طراحی وب سایت می پردازیم تا شما را با مفاهیم ابتدایی طراحی سایت آشنا سازیم.
اصطلاحات طراحی وب سایت:
۳۰۱ Redirect
تغییر مسیر دائمی از یک URL به دیگری، معمولا از یک وب سایت قدیمی به وب
سایت جدید است. این همچنین برای هدایت ترافیک از صفحات وب قدیمی به صفحات
جدید که جای آنها را گرفته است استفاده می شود.

۴۰۴ Error
صفحه ایی که با مشکل مواجه شده است یا وجود ندارد این معمولا به دلیل آن
است که کسی به یک صفحه که حذف شده است یا URL ر
اگر در بازار مسکن تاکنون فعالیتی داشته اید حتما با اصطلاحاتی که نشنیده اید روبرو شده اید. آشنایی با این اصطلاحات برای انجام معاملات ملکی و یا انجام ساخت وساز می تواند بسیار به شما کمک کند. لذا برای آشنایی با اصطلاحات رایج بازار مسکن مقاله زیر را مطالعه کنید.
اظهارنامه
زمانی که افراد تقاضایی قانونی دارند و برای پیکیری آن اقدام می کنند برای انجام روال قانونی تقاضای مورد نظر توسط قانون و ماموران آن، بایستی ابتدا تقاضای شخص به صورت مکتوب تنظ
هک به روشی هوشمندانه برای حل مشکلی ویژه گفته می‌شود، و هکر به کسی گفته می‌شود که از این روش‌های هوشمندانه استفاده می‌کند. ولی متاسفانه امروزه هکر به معنای شخصی است که به منظور اخاذی و یا خرابکاری در سیستم‌ها و سایت‌ها شروع به خراب کاری می‌کند.
ادامه مطلب

دوره آموزشی رایگان ارزش زمانی پول یک دوره ویژه برای آگاهی از اصطلاحات پول و ارزش پول در زمان است که توسط استاد بخشی ضبط و آماده شده است تا شما عزیزان در امور حسابداری به این امر مهم واقف باشید

مشاهده دوره ارزش زمانی پول
استاندارد ملی ایران، شماره ۲۰۵۳۳، پارکینگ های مکانیزه (خودرو)، الزامات و توصیه ها
عنوان…………………………………………………………………………………………………………………صفحه
هدف……………………………………………………………………………………………………………………..۱
دامنه کاربرد…………………………………………………………………………………………………………….۱
اصطلاحات و تعاریف………………………………………………………………………………………………….۱
انواع سامانه های پارکینگ مکانیزه…
طراحی در دفترِ کار گاهی سخت می‌شود. این را می‌دانیم، چون از طراحان پرسیده‌ایم.
 گاهی ارتباط برقرار کردن با طراحان گرافیک کار سختی است. آنها اصطلاحات و نرم‌افزارهای خاص خودشان را دارند که ممکن است شما سر در نیاورید. برای همین مهم است که سوالات درستی بپرسید که به پیشرفت پروژه و رسیدن به یک نتیجهٔ رضایت‌بخش کمک کند.

ادامه مطلب
✒️human rightsحقوق بشر✒️human dignityکرامت انسانى✒️fundumental human rightsحقوق بنیادین بشر✒️human rights defendersمدافعان حقوق بشر✒️ Generations of human rights نسل هاى حقوق بشر✒️ Civil and political rightsحقوق مدنى و سیاسى✒️ Economic, social and cultural rightsحقوق اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى✒️ Solidarity rightsحقوق همبستگى✒️ International Labour  organisation سازمان بین المللى کار✒️ Amnesty Internationalسازمان عفو بین الملل✒️ Human Right Watch سازمان دیده بان حقوق بشر

آموزش زبان عربی 
در این بخش از دارالترجمه رسمی عربی در سایت پارسیس دپارتمان مترجمین عربی آموزش های لازم و کاملی را در خصوص زبان عربی پارسیس منتشر کرده اند .
لازم به ذکر است این آموزش ها کاملا انحصاری بوده و شامل اصطلاحات و واژگان پرکاربرد زبان عربی نیز میباشد که در هیچ سایتی پیدا نخواهد داشت .
در زبان عربی الفبای که استفاده میشود همان الفبایی است که در زبان  فارسی استفاده میگردد لذا برای فارسی زبانان که نیاز به یادگیری و آموزش زبان عر
             بسم الله الرحمن الرحیمیوگا از تبلیغ تا تحقیق: (شماره 5)یکی از نکات مهم در تحلیل و بررسی اعتقادات و باورها و آموزه های هر مکتب و مذهب و فرقه ای، این است که بدانیم واژه ها و اصطلاحات در دستگاه فلسفی و فکری آن جریان به چه معناست. لذا آنچه ضروری است معنا کردن اصطلاحات به صورت منظومه ای در آن دستگاه فکریست. به عنوان مثال کسی که شیعه ی اثنی عشری است، از آیه ی ید الله فوق ایدیهم چیزی را می فهمد که یک سنی حنبلی یا اشعری معنائی غیر از آن را می فه
حتما تا به حال برای هر منظور و هدفی به طلا فروشی مراجعه کرده‌اید. چه برای خرید طلا و چه بسا برای فروش طلا یا اصلا خرید طلای دست دوم، اما در مقابل فروشنده ایستاده‌اید، در حالی که وی با یک ترازو و یک ماشین حساب، دقایقی را به حساب و کتاب می‌پردازد، بدونه اینکه بدانید قضیه از چه قرار است. قیمت هر گرم طلا را می‌دانید اما اینکه قیمت نهایی چگونه محاسبه می‌شود همیشه برای شما گنگ و پیچیده بوده‌است. برای بررسی این موارد و اصطلاحات طلا فروشی این مطلب
تلنت "Telnet" :
تلنت اغلب اولین کاری است که یک هکر برای به دست آوردن اطلاعات و اعملیات  Foot printing یک سرور ، سایت ، ویا قربانی خود انجام میده تا ببینه پورت هایی که لازم داره توسایت یا سیستم قربانیش بازه یا نه؟ 
یعنی اولین روش برای نفوذ به یک سیستم یا سایت استفاده از Telnet میباشد که به کمک آن باید بقیه عملیات رو بصورت زنجیروار ادامه بدیم
فرمول کلیه تلنت به صورت زیر هست که بجای XXX آی پی قربانی و بجای VV پورت مورد نظر وارد میشه!

Cr: Amir_Killer

Channel: The_Amir_Killer
مالک محصول؟ مدیر تولید؟ مدیر برنامه؟…
بله بسیاری از شرکت ها این نقش را بسیار متفاوت می دانند. همچنین، با استفاده از اصطلاحات مختلف، بسیاری از چارچوب گسترده ای به سردرگمی اضافه می شوند.
مدیر محصول: این نام شناخته شده ترین در میان تکنولوژی های غول پیکر است، به نام چند: آمازون، اپل، فیس بوک، گوگل، اوبر، و غیره به طور معمول این نقش نیاز به دانش فنی قوی، به ویژه در گوگل و آمازون - انتظار می رود PM زبان مهندسان، مهمتر از همه این است که بسیاری از محصو
اختلالات یادگیری
اختلال در خواندن، بسیار متداول و در عین حال برای کودکانی دردآور است
که این بیماری را دارند و نمی‌توانند دریابند که چرا خواندن برایشان دشوار
است.مربیان آموزش همراه با مادران و پدران و متخصصان بتوانند از
اقدامات عملی صحیح به کاهش رنج و درد این بچه‏‌ها کمک کنند و بوسیله
راهبردها به کودکانی که اختلال در خواندن دارند کمک کنیم تا خواندن را به
صورت هرچه بهتر یاد بگیرد.یک اختلال یاد‌گیری ممکن
است از لحاظ علمی‌د‌ر حوزه‌های
کنفرانس Transius در زمینه حقوق ، ترجمه و فرهنگنوشته شده در 9 آگوست 20142کنفرانس Transius در زمینه حقوق ، ترجمه و فرهنگ ، در ژنو ، 24 تا 17 ژوئن 2015 .
Transius مرکز مطالعات ترجمه حقوقی و نهادی در دانشگاه ژنو است. تنها عضو آن که من در مورد آنها شنیدم (که به معنای هیچ چیز نیست ، زیرا آنها در زبانهای مختلف تخصص دارند) سوزان بالانساست-ائبی است که مقاله ای را نوشت (2007) Probleme beim Übersetzen englischer Vertragstexte (PDF) که بسیار خوب است. . من می بینم که او در واقع ترجمه می کند، که نمی توان درب

فلش کارت های ترکی استانبولی
فلش کارت های تصویری ترکی استانبولی با معنی فارسی - بیش از 2000 لغت، جمله و اصطلاحات ترکیه ای - آیا میدانستید قدرت حفظ کردن لغات یک زبان خارجی به همراه تصویر اون لغت، چند برابر بیشتر میشود؟ - شامل اصطلاحات و قواعد مهم و کاربردی زبان ترکی استانبولی...
دریافت فایل
همه ما هر روز از این شبکه جهانی استفاده می‌کنیم و از طریق ابزار‌های مختلفی مثل رایانه‌های رومیزی، لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراه به آن دسترسی داریم.با این حال با وجود آنکه همه ما به عنوان کاربران اینترنت توانایی چک کردن پست الکترونیک، مرور وب و به‌روزرسانی شبکه‌های اجتماعی را داریم و از این شبکه جهانی برای انجام کار‌های روزمره مثل مدیریت کار‌های بانکی یا خرید استفاده می‌کنیم، اما بسیاری از ما با بعضی از ساده‌ترین اصطلاحات اساسی در دنیای
چگونه کانتر بازی کنیم
شاید اسم بازی کانتر را شنیده باشید ولی هیچ وقت به دنبال ان نرفته باشید...
شاید فکر کنید که بهتر است به بازی کانتر بپردازید ولی کلید ها و کاربرد های ان را نفهمیده باشید...
این مقاله توضیحاتی درباره نحوه بازی کردن بازی کانتر و اصطلاحات ان است که هر کانتر پلیری باید ان را بداند...

ادامه مطلب
اصول آموزش برنامه‌ نویسی

اصول آموزش برنامه‌ نویسی یا چگونه یک غول را آزاد کنیم؟
ما یک روز بدون این که اصلا قصد توضیح اصول آموزش برنامه‌ نویسی را داشته باشیم، وارد دفتر بامداد شدیم و دیدیم، ای بابا! غول چراغ جادویمان گم شده‌است. هر چقدر صدایش زدیم غول جان! کجایی؟ جواب نداد که نداد.نشستیم پشت کامپیوتر تا یک آگهی به دفتر گمشدگان غول‌ها بدهیم که دیدیم از داخل کامپیوتر صدای غولمان می‌آید.غول بیچاره حواسش نبوده و همان‌طور که داشته با کامپیو
همه ما روزانه عباراتی همچون ارز دیجیتال، کوین، آلتکوین، توکن و بیت کوین
و ... را زیاد می شنویم. شاید کسانی که در زمینه ارزهای دیجیتال کار می
کنند با مفهوم این اصطلاحات، کم وبیش آشنا باشند ولی برای مبتدیان و کسانی
که هیچ آشنایی با آنها ندارند مبهم و گیج کننده به نظر برسد.
ادامه مطلب
#زهد_و_آزاداندیشیضابطه حرکت بر صراط مستقیم#دکتر_عبدالحمید_دیالمه
یکی از همین اصطلاحات، «خودسازی انقلابی» است. دیگری، اصطلاح «اسلام انقلابی» است که در بین پرسش‌های شب گذشته مطرح شده بود. این اصطلاحات چه تفاوتی با هم دارند؟ وقتی ما پسوندی را به واژه‌ای می افزاییم، نشان دهنده آن است که در محدوده خود اسلام وجود ندارد. مثلاً در اصطلاح اسلام انقلابی، قصد دارد ادعا کند در اسلام انقلاب وجود ندارد؛ مگر اینکه مفاهیمی را به آن بیافزاییم تا انقلابی
در این استاندارد اصطلاحات با تعاریف زیر بکار برده میشود. برای احتراز از تکرار، اصطلاحات به ترتیب حروف
الفبایی و نه بر طبق نوع تجهیزاتی که در آنها بکار رفته ذکرشده اند.
آسانسور :
دستگاهی است دائمی که برای جابجایی اشخاص یا کالا، بینطبقات ساختمان بوده و در طبقات مشخصی عمل می نماید.
دارایکابینی است که ساختار، ابعاد و تجهیزات آن به اشخاص به سهولتاجازه استفاده می دهد ومیان ریل های منصوب عمودی با حداکثر
انحراف 15 درجه حرکت می کند .
آسانسور با رانش م
زبان ترکمنی بعنوان زبان قبایل اوغوز منطقه دریای آرال که در سده‌های هشتم تا نوزدهم میلادی سکنی گزیده بودند بوجود آمد.‌این زبان در فرایند تکاملی خود برخی ویژگیهای گروه زبان «قبچاق» را پیدا کرد، یعنی به زبان ترکی ترکیه و ازبکی نزدیک شد. علاوه بر‌این زبان ترکمنی بطور سنتی حاوی شمار قابل توجهی واژه‌های فارسی و عربی بود که در دوران شوروی به جایگزین کردن آنها با کلمات و اصطلاحات ترکمنی آغاز کردند، اما پس از اعلام استقلال ترکمنستان‌این فرایند
یکی از انجمن های دانشکده توی تابستون یه دوره پری کلینیک گذاشتن که سال بالاییا پرزنت میکنن مطالب رو امروز اولین جلسه اش بود. صادق هم که به تازگی رای آورده و وارد این انجمن شده کلی ذوق داشت و از این طرف به اون طرف می‌پرید( اگه بگم من با بیشترین رای بچه ها اولین نفر ورودی بودم که وارد شورای مرکزی یه انجمن دیگه شدم ریا میشه آیا؟!) جلسه شروع شد و آقای کاف ورودی ۹۴ که داشت پرزنت میکرد گفت یه سری اصطلاح رو بهتون بگم شاید نا آشنا باشه براتون ، جالبه برا
کود شیمیایی اوره - ویژگی ها و روش های آزمون
              مقاله با عنوان کود شیمیایی اوره - ویژگی ها و روش های آزمون در فرمت ورد و شامل مطالب زیر می باشد: * مقدمه * هدف و دامنه کاربرد * تعاریف و اصطلاحات * ویژگیها * بسته بندی * نشانه گذاری * نمونه برداری * روشهای آزمون ...
دریافت فایل

در قسمت اول اصطلاحات رایچ در زبان چینی به برخی از مهم ترین و متداول ترین عبارات و واژه های قابل استفاده در مکان های مختلف و همچنین مواردی که برای سفر به چین، لازم بودند اشاره کردیم. استفاده از الفاظ و جملات کوتاه به همراه ترجمه آن به زبان چینی می تواند در سفرهای گردشگری و سفرهای کاری به کشور چین بسیار مفید واقع شود. ازبهروزسیر با ویزای تجاری چین می توانید به شهرهای مختلف این کشور سفر کنید و هر جا که لازم شد ازاصطلاحات زبان چینی استفا
اصطلاحات اساسی در دنیای تایپوگرافی را بیاموزید. در این مقاله  ،اموزش تایپوگرافی چند اصطلاح سوء استفاده را توضیح خواهیم داد ، روی ارقام و نمادها لمس می کنیم و برخی از اصطلاحات ضروری برای تایپ را توضیح می دهیم.
در دنیای تایپوگرافی و طراحی ، اصطلاحات بی شماری وجود دارد که برای شناختن طراحان مبتدی ضروری است. برخی از این اصطلاحات به طور گسترده گیج و سوءاستفاده می شوند. در این راهنمای نهایی برای تایپوگرافی پایه ، من اصطلاحات اساسی را که باید بدا
متد ها و تکنیک های مختلف در ترجمه تخصصی

فرق بین یک متد ترجمه و یک تکنیک ترجمه چیست؟! خیلی ساده است: یک متد بر روی تمامی متن ترجمه اجرا می شود، در صورتی که یک تکنیک ترجمه ممکن است در قسمت های مختلف متفاوت باشد، و در یک متن، با توجه به ساختار و عناصر نوشته، می توان از چندین تکنیک استفاده کرد. طبقه بندی فرآیند ترجمه تخصصی، برای اولین بار در سال 1958 توسط 2 نویسنده ، جی پی واینلی و جی داربلنت صورت گرفت، آنها فرآیند ترجمه را در 7 قسمت طبقه بندی کردند.
ت
یکی از اصطلاحات رایج در دندانپزشکی که اکثر افراد نمی دانند انکیلوز شدن فک و دندان است.
تنها علامت ظاهری از بین رفتن این فاصله، کوتاه شدن دندان نسبت به دندان های دیگر یا جا به جایی آن می باشد. برای تشخیص درست انکیلوز شدن دندان و فک به عکس رادیوگرافی نیاز است. وقتی دندانی نسبت به دندان های دیگر آرایش درستی نداشته باشد می توان حدس زد که میان آن دندان و استخوان فک اتصال صورت گرفته است.
از جمله عللی که باعث به وجود آمدن این پدیده می شود می توان به
1) 
شکل ماه بر اساس این که در کجای مدارش به دور زمین قرار گرفته باشد تغییر می کند.
فازهای ماه در یک دایره رخ می دهند.
فازهای ماه همیشه با ماه نو آغاز می شوند.
ما موقعی که فازها را توصیف می کنیم از اصطلاحات فزاینده (waxing) و کاهنده (waning) استفاده می کنیم.
فزاینده به این معنی است که طرف روشن ماه بزرگ تر می شود.
کاهنده به این معنی است که طرف روشن ماه کوچک تر می شود.

ادامه مطلب
واژه برند از عبارت BRANDER (برندر) در زبان اسکاندیناوی گرفته شده که به معنای سوزاندن یا داغ کردن می باشد.
اما برای
تعریف مفهومی برند کار کمی سخت تر می شود به این خاطر که از زمان پیدایش
برند تا کنون تغییرات زیادی شامل حال آن شده است و هر کس هم با توجه به
نیاز و فعالیت خود تعریف برند و برندینگ را تغییر داده است.
حتما بخوانید: اصطلاحات رایج دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی
رویکرد مختلف به برند
به طور کلی
هفت رویکرد مختلف به برند در بحث برندس
متد ها و تکنیک های مختلف در ترجمه تخصصی
فرق بین یک متد ترجمه و یک تکنیک ترجمه چیست؟! خیلی ساده است: یک متد بر روی تمامی متن ترجمه اجرا می شود، در صورتی که یک تکنیک ترجمه ممکن است در قسمت های مختلف متفاوت باشد، و در یک متن، با توجه به ساختار و عناصر نوشته، می توان از چندین تکنیک استفاده کرد. طبقه بندی فرآیند ترجمه تخصصی، برای اولین بار در سال 1958 توسط 2 نویسنده ، جی پی واینلی و جی داربلنت صورت گرفت، آنها فرآیند ترجمه را در 7 قسمت طبقه بندی کردند.
تک
اصطلاحات کاربردی در زبان گیلکی
بخش یکم (شماره ۱ تا ۵۰)
بخش دوم (شماره ۵۱ تا ۷۰)
بخش سوم (شماره ۷۱ تا ۸۰)

اصطلاح ۸۱ام✔️ «دیلء شیرین انار وأسئن»◼ مفهوم: ناجه دأشتن؛ خوش خیالی گودن جومله دل: هچی تی دیلء شیرین انار وأنسین! او لاکو تره نیا انی نؤکونه.(=هچی خؤرء اومیدوار نؤکون، ...)
اصطلاح ۸۲ام:✔️ «توک دأشتن»◼ مفهوم: سؤخؤن گوتنِ مئن خجالت نکشئن جومله دل: کیجه توکی دأره!(ف: دختره عجب زبونی داره‌!)
اصطلاح ۸۳ام:✔️ «توک توک گودن»◼ مفهوم: عصبی‌واری گو
متون دانشجویی و مقالات دانشگاهی همواره نقش مهمی در تعالی و رشد علمی در بین دانشجویان و محققان دانشگاهی وجود داشته است
ترجمه متون دانشجویی مانند ترجمه رسمی یک سند و یا مدار ک نمی باشد و روند و و مراحل خاص خود را دارد , تحقیقات و پروژه های دانشجویی متفاوت از سایر پروژه ها است زیرا هم دسته بندی تخصصی زیادی در رشته مختلفی را در خود داشته و هم سبک و سیاق خاص خود را دارد
متون دانشگاهی از متون تئوریک گرفته تا هنرهای لیبرال و علوم سخت و پیچیده هر کدام
ما پیش از خرید هر کالا یا خدماتی ویژگیهای آن را مورد بررسی قرار میدهیم. در بیمه عمر نیز جهت بررسی محصول باید جدول بیمه عمر را مد نظر قرار دهیم اما آیا همه با اصطلاحات و تعارف ان آشنایی داریم؟ مطمئنا خیر
وقتی برای اولین بار این جدول را در دست میگیریم تنها یک سری اصطلاحات خاص و ستونهایی پر از عدد خواهیم دید به همین دلیل ما در این صفحه به تشریح کامل جدول بیمه عمر پرداختیم
بیمه عمر پاسارگاد
جداول محاسبه بیمه عمر پاسارگاد
آموزش فرم های 9 تا 17 تکواندو
با استفاده از این اپلیکیشن شما از سایر اپلیکیشن ها بی نیاز خواهید شد .
فرم ها آموزش داده شده - لغات و اسامی حرکات موجود است - تکنیک های سخت به صورت فیلم دوبله شده موجود است .

لینک دانلود برنامه در مایکت :
https://myket.ir/app/forms.taekwondo2.ir

زبان برنامه نویسی ++C یک زبان برنامه نویسی سطح متوسط
 است که توسط Bjarne Stroustrup در سال ۱۹۷۹ در Bell Labs توسعه داده شده است . ++C توانایی اجرا در سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، مک و نسخه های مختلف یونیکس را دارد. در این آموزش قصد داریم تا یک رویکرد ساده و عملی برای توصیف مفاهیم ++C را پیش ببریم.
نکته: در طول شروع یادگیری زبان C++ شاید با مفاهیم و اصطلاحات مختلفی آشنا شوید که ممکن است کمی برای شما نامفهوم باشد. پس در نظر داشته باشید که در طول روند آموز
مقاله نویسی:ادراک شما را متمرکز می کند.به شما امکان می دهد که در یک موضوع بخصوص عمیق تر جستجو کنید.ذهن شما را با گرد آوردن دلایل بر می انگیزد.شما را در بکار بردن اصطلاحات علمی و فنی ورزیده می کند.شما را قادر می سازد تا افکارتان را به صورت روشن و منطقی بیان کنید.شما را تشویق می کند تا به طور گسترده و عمیق تفکر و مطالعه کنید.
jelleke-vanooteghem-488228-unsplash.jpgکارهای علمی اغلب شامل یادگیری کلمات جدید است. شما این را درست می دانید؟ بعضی اوقات حتی به نظر می رسد برای اینکه محقق تلقی شوید ، باید با کلماتی صحبت کنید که هیچ کس دیگری نمی تواند آن را درک کند.
خوب این کلیشه است.
اما بیایید کمی آن را باز کنیم. برای یادگیری چه کلماتی نیاز دارید ، چرا و چگونه؟
هر رشته دارای اصطلاحات اختصاصی است
یک مثال. اگر شیمی را مطالعه می کنید ، کلماتی مانند ترکیب ، ساختار ، خواص ، رفتار ، واکنش ، پیوند زد
 بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است-فلسفه دراینه ذهن- فلسفه فرانسه که بیان میشود برخلاف فلسفه سنتی غرب بوده است مطلب صحیحی نیست زیرا این دو دریک سلسله جبال نیستند دوسلسله جبال هستند قله سلسله جبال اولی سنتی غرب پرچم داراش- انگلستان بود قله اش راسلیسیم- دراثر پیشرفت علم تجربی-  ومعضل بودن تنوع اصطلاحات- اینفکربوجودامد که باید اول اصطلاحات دقیق معنا شود سپس درگردهمائی دانشمندان درغرب انتخاب شود وهرکشوری معادل انرابوجوداورد اینکار در

اصطلاحات انگلیسی , اصطلاحات عامیانه و روزمره انگلیسی  از جمله مشکل ترین بخش های یادگیری زبان است موسسه بهکلام در اینجا برخی از اصطلاحات زبان انگلیسی را به شما آموزش می دهد. اصطلاحات انگلیسی (Idioms)، عباراتی هستند که اغلب حدس معنی آنها با تنها دانستن کلمات آن به صورت جداگانه، دشوار می باشد. به عنوان مثال، حدس زدن معنی lose face آسان نیست اما زمانی که در جمله استفاده می شود، قابل درک تر می شود.

He could lose face if other people see that he got everything wrong.
اما دقت داشته
به نام خداوند بخشنده و مهربان ، در این پست آموزشی قصد داریم پیرامون معادله حسابداری با شما عزیزان صحبت کنیم. قبل از اینکه به تشریح معادله حسابداری بپردازیم، می بایست شمارا با اصطلاحات دارایی ، بدهی و سرمایه به خوبی آشنا کنیم.
این پست آموزشی را در وبسایت ما مطالعه کنید.
گفته شده، اصل آن Canon است که عبارت است از مقررات موضوعه توسط مقامات کلیسا و کلمه مزبور معرب کلمه لاتین مذکور است. کلمه قانون در اصطلاحات ذیل به کار رفته است:
الف- دستور کلی( وگاهی جزئی) که به وسیله مرجع صالح انشاء شده و به وسیله مجالس قانونگذاری تصویب و سپس به توشیح مرجع صلاحیتدار برسد.
ب- در معنی اعم شامل مجموعه قواعد حقوقی است که به وسیله قانونگذار مقرر می شود.
ج- قانون علی الاصول مصادیق فراوان دارد و اختصاص به مورد معینی ندارد.
ناقص بودن قانون
مطالب کمک درسی جهت تدریس پودمان امور اداری و مالی کاروفناوری هشتم
آموزش اکسل شماره 2
آشنایی با تعاریف و اصطلاحات صفحه گسترده
مفهوم کارپوشه Workbook
هر فایل Excelرا یک Workbook  کارپوشه می گویند. هر کارپوشه می تواند حاوی 1 تا 255  sheet (برگ) باشد. اطلاعات در این برگه ها نگهداری می شوند.
لازم به ذکر است که هر فایل اکسل به طور پیشفرض دارای سه sheet است.
مفهوم کاربرگ Worksheet
در اکسل دو نوع Sheet برگه مورد استفاده قرار می گیرد
1- کاربرگ Worksheet : صفحاتی که اطلاعات را در قال
چرا مدیریت واژگان برای ترجمه اهمیت دارد؟
مدیریت موثر واژگان موتور موففیت فرآیند ترجمه است و موجب کیفیت، شفافیت و یکنواختی ترجمه متن منبع می شود که ممکن است به زبان های مختلفی ترجمه شده باشد. ترمینولوژی یا واژگان مورد استفاده به انسان ها بستگی دارد نه به تکنولوژی مورد استفاده.
پایه لغوی چیست؟
پایه لغوی (Termbase) منبعی از تک واژه ها یا عبارات کوتاه است که دارای معنی منحصر یا خاصی هستند و برای استفاده صحیح و یکنواخت از این لغات، لازم است که تصریح
شکل شناسی یا  مور فولوژی از اصطلاحات علم الحیات است و بنا به  مندرجات دایره المعارف ها ، علمی است که از ساختمان و شکل ظاهری موجودات زنده ( اعم از گیاهی و حیوانی ) و غیر زنده ( معدنیها ) بحث می کند.به طور کلّی تحقیق در اشکال ظاهری موجودات است.
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها